مزایای حذف یا کاهش اتلاف

مزایای حذف یا کاهش اتلاف

همۀ ما می دانیم که اتلاف چیز خوبی نیست! ولی کمتر روی این موضوع و حل ریشه ای آن تمرکز می کنیم.
آیا تا به حال نشستیم و با خودمان فکر کنیم که …

  • چطور می توانیم به اندازه نیاز غذا درست کنیم که چیزی دور ریخته نشود؟
  • چطور می توانیم به بهترین شکل از شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟!
  • چطور می توانیم سر کار دقیقاً کاری که نیاز هست را انجام بدیم و کارهای غیر مفیدی که وقتمان را تلف می کنند و بهره وری ما را پایین می آورند کنار بگذاریم؟
  • چطور می توانیم دقیقاً آن چیزی را که مشتری نیاز دارد به همان اندازه و در همان زمانی که او می خواهد تولید کنیم و به دستش برسانیم؟
  • و…

حقیقت ماجرا این است که اگر با خودمان خلوت کنیم و یکبار برای همیشه برای مورد به مورد این مسائل راه حل پیدا کنیم، روز به روز به سمت یک زندگی با حداقل اتلاف نزدیک و نزدیک تر می شویم. جایی که تک تک کارهایمان مفید فایده واقع می شود و هر روز حداقل یک گام رو به جلو برمی داریم.

معمولاً تا زمانی که این اتلاف ها برای ما دردسرساز نشوند ما هم کاری به کار آن ها نداریم ولی به محض این که مشکلی برایمان به وجود بیاورند، سریعاً به فکر چاره می افتیم!

نوع نگاه ما باید تغییر کند. ما می بایست نگاهی اتلاف بین داشته باشیم. باید به طور متمرکز روی حذف اتلاف ها وقت بگذاریم، طوری که این عمل را به وظیفۀ روزانۀ خود تبدیل کنیم.

برای داشتن نگاهی اتلاف بین می توانید کتاب چرخ مربع را در همین زمینه مطالعه کنید (برای تهیه کتاب همینجا کلیک کنید).

ولی چرا باید روی اتلاف ها متمرکز شویم؟ مگر حذف آن ها چه فوایدی برایمان دارد؟

در این مقاله دقیقاً به همین موضوع می پردازیم و فواید حذف و یا کاهش اتلاف ها را با هم بررسی می کنیم:

کاهش هزینه‎ها با کاهش اتلاف

اولین مزیت داشتن این نگاه، یعنی نگاه اتلاف بین، کاهش هزینه هاست. زمانی که شروع به حذف و یا کاهش اتلاف از سیستم می کنید، کم کم هزینه های شما نیز کاهش می یابد.

به عنوان مثال، اگر در سیستم تولیدی کار می کنید، تا قبل از اینکه شروع به حذف اتلاف کنید، شما ناچاراً هزینه هایی مثل، هزینۀ ضایعات، هزینۀ حمل و نقل، هزینۀ انبارداری و… را در حجم زیادی پرداخت می کنید. ولی با حذف اتلاف از فرایند های کاری، این هزینه ها به شدت کاهش خواهند یافت، چرا که بخش عمده ای از این فعالیت ها شامل اتلاف هایی است که تا قبل از این، یا آن ها را نمی دیدیم یا حداقل برای کاهش آن ها راه حلی پیدا نکرده بودیم. حتی ممکن است بتوانید بخش عمده ای از این فعالیت ها را حذف کنید.

جالب است بدانید، در کتاب “تولید ناب به زبان ساده” از پاسکال دنیس آمده است که:

۹۵% از فعالیت های تولیدی، اتلاف (مودا) هستند.

پس به راحتی با تمرکز بر روی فعالیت ها و دیدن نقاطی که در آن اتلاف منابع رخ می دهد می توان هزینه ها را تا حد زیادی کاهش داد.

پروفسور ادوارد دمینگ از شناخته شده‎ترین چهره‎ها در حوزۀ کیفیت است. او کسی است که به گفتۀ رافائل آگوایو در کتاب آموزه های دکتر دمینگ، “کیفیت را به ژاپنی‎ها آموخت”! او می‎گوید اگر می‎خواهید مشکلات کیفی را ریشه‎یابی کنید، به فرایندها بنگرید. دمینگ معتقد است که:

۹۴ درصد مشکلات کیفی به فرآیند‎ها و تنها ۶ درصد آن به افراد بر می‎گردد.

پس الزاماً مشکلات موجود در سیستم کاری ما از کارمندان نیست بلکه به احتمال زیاد مشکل از فرآیندهای کاریست که سرشار از اتلاف بوده و می بایست اصلاح شوند.

آزادسازی انرژی با کاهش اتلاف

علاوه بر کاهش هزینه ها، مزیت دیگر بهبود فرآیندهای کاری این است که نیروی کار شما آزاد خواهد شد که  این نیروی آزاد شده می تواند به بهترین شکل مدیریت شود. یکی از ساده ترین راهکارها برای مدیریت نیروی کار آزاد شده، اخراج کردن اوست! ولی آیا این راهکار مفید است؟

شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که اگر او را اخراج نکنیم، چه کار کنیم؟

باید بدانیم که بهترین کار این است که شما همین نیروی آزاد شده را به فعالیتی با آوردۀ بیشتر، تخصیص دهید. به عنوان مثال اگر بخش ارتباط با مشتری شما ضعیف است، بخش بازاریابی شما به خوبی کار نمی‎کند یا می‎خواهید خدمات و سرویس‎های جدیدی را ارائه دهید، دیگر نیازی نیست نیروی جدیدی استخدام کنید. هر نیروی تازه کار، هزینه و وقت زیادی را جهت آموزش و استخدام از شما خواهد گرفت. برعکس شما می توانید این مسئولیت را به همان نیروی کار آزاد شدۀ خودتان بسپارید! چرا که علاوه بر جلوگیری از دردسرهای استخدام نیروی کار جدید، نیروی کار فعلی به شرایط سازمان آشنایی کافی دارد و مشکلات و پتانسیل های موجود در کار را بهتر از نیروی جدید می شناسد. با این کار می‎توانید علاوه بر هزینۀ کمتر، با راه‎اندازی خدمات جدید، آوردۀ بیشتری نیز برای سازمان خود داشته باشید. حال در نظر بگیرید اگر تمامی فرایندهای کاری سازمان خود را بهبود ببخشید، چه حجم عظیمی از نیرو آزاد خواهد شد!

 می‎توانید استارت طرح‎ها و ایده‎هایی که همیشه در ذهن داشتید را بزنید. دست شما برای برنامه‎ریزی باز خواهد بود. می‎توانید برنامه‎های استراحت منظم، دوره‎های آموزشی پربازده، تفریحات انگیزشی و مواردی از این دست را در ساعات کاری خود بگنجانید.

تنها یک دام در اینجا می‎تواند گریبان گیر شما شود. آن هم اینکه اگر برای این نیروی آزاد شده برنامۀ مشخصی نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که فقط وقت استراحت کارکنانتان را بیشتر کرده باشید و احتمالاً پس از مدتی حتی این نیروی کار انرژی لازم برای انجام کارهای ساده را هم نداشته باشد! پس حتماً می‎بایست برنامه‎های ارزش آفرین را برای این منظور در نظر بگیرید.

برای شناخت انواع اتلاف ها بد نیست نگاهی به “مقالۀ مودا چیست؟” بیاندازید.

ارتقا جایگاه در بازار با کاهش اتلاف

در ادامۀ آزادسازی نیروی کار و مدیریت صحیح این انرژی آزاد شده، می‎توانید شرایط خود را در بازار بهتر کنید. در حقیقت با کاهش اتلاف و برنامه‎ریزی و پیاده‎سازی ایده‎های جدید قطعاً جایگاه شما، جایگاه فعلی نخواهد بود و می‎توانید سهم بازار و قدرت رقابتی خود را به شدت افزایش دهید. در این شرایط مطمئناً کارکنان نیز از این بهبودها استقبال خواهند کرد.

افزایش انگیزه و شادابی با کاهش اتلاف

با مشاهدۀ موفقیت‎های پی‎درپی، کم‎کم مقاومت کارکنان در برابر تغییر شکسته می‎شود. کم‎کم همه تلاش می‎کنند با ایده‎های جدید موقعیت مجموعه را بهتر کنند، چرا که می‎دانند این کار به نفع همه است. اجرای اصلاحات کمک می‎کند که کار آن‎ها سبک‎تر و بهینه‎تر شود. یکنواختی و کسل کنندگی همیشگی از بین برود. می‎دانند که به ایده‎ها و طرح‎های آن‎ها برای بهبود احترام گذاشته می‎شود. پس یکی دیگر از مزایای پیاده‎سازی بهبود و به کارگیری ابزارهای آن این است که محیط‎کاری شاداب و با امنیت شغلی بالا برای کارکنان شما شکل خواهد گرفت.
امیدوارم که روز به روز در جهت حذف اتلاف ها بکوشید و ما را هم از موفقیت های خود در این زمینه بی خبر نگذارید.

ناب باشید…

اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید آن را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید:

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *